ÇAKICI’DAN AÇIKLAMA BASKI VE HÜCRELERİN HİÇ BİR ANLAMI YOK

12 Haziran, 2016

Edirne F Tipi Cezaevi’nde kalmakta olan Alattin Çakıcı, Edirne 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde duruşmaya çıktı ve yine flaş açıklamalarda bulundu.

RİZELİ DÜŞMANI DEĞİLİMalaattin_cakici_nin_acik_kapi_si_3_mudur_24_infaz_koruma_memuru_goturdu_h100445_15ade

Daha önce yaşanan bazı gelişmeler nedeniyle mahkemede duruşmaya katılan Alattin Çakıcı, yine gündem olacak açıklamalarda bulundu. Yaşanan olaylarla ilgili bilgi veren Çakıcı, ardından ise gündeme özel açıklamalar yaptı. Çakıcı, mahkemedeki ifadesinde Cumhurbaşkanının cezaevlerinde neler yaşandığını araştırmasını istedi. Çakıcı, Cumhurbaşkanına seslenerek, “Ben doğma büyüme Rizeliyim. Rizeli düşmanı değilim. Rize’den adam çıkar. Her memleketten adam çıkar, adam olmayan da çıkar. Genelde Rize’den mert adam çıkar. Osmanlı’dan beri Trabzon kültürü ile gelmiştir. Etle tırnak gibidir” dedi.

 

CAN SEVİNÇ AÇIKLAMA YAPTI

Duruşma sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Alattin Çakıcı’nın avukat Can Sevinç şu sözlere yer verdi: “Müvekkilim sayın Alaattin Çakıcı bugün duruşmada bir çok konuya açıklık getirmiş olup, Can Dündar konusunu da son derece net şekilde açıklamıştır. Ayrıca müvekkilim Alaattin Çakıcı şunların bilinmesini istemekte ve dile getirmektedir. 1971 yılından bugüne kadar  yurtiçinde ve yurtdışında ne yaşadıysam, sokakta ve cezaevlerinde zulme hiçbir zaman boyun eğmedim. Seçmiş olduğum yaşam tarzında yaşam, inanç ve ideallerim gereği insan en yakınlarını da kaybedebilir ve ben bunun faturasını geçmişte olduğu gibi bugün de ödemeye devam etmekteyim. Zulmün olduğu yerde boyun eğmek şerefini kaybetmektir.

 

BASKILARIN HÜCRELERİN ANLAMI YOK

Cezaevlerinde yapılan baskıların, hücrelerin hiçbir anlamı yok. Kalbi Allah’a inanmış olanlar düşüncede özgür olanlardır. Yaşamım boyunca bu düşünceyi kendime ölçü aldım. Ölüm inananlar için, zulme karşı gelenler için yok olmak değildir, yeter ki Rabbim beni son nefesinde kalbi inananlardan nasip etsin. Zulüm uygulatan doktor ve ona silsile yoluyla, tasma ile bağlı olanlar korkak ve şeref yoksunudur. Fiziken insana benziyorlar ama onlar şeytanın veled-i zinasından doğan şeytanın askerleridir.”

1 Okyucumuz Görüşünü Bildirmiş

  1. Zulmün olduğu yerde boyun eğmek şerefini kaybetmektir…..korkak insanlar abi bunlar senden korktukları için bunları yapıyorlar ALLAH bunların cezasını versin..

    12 Haziran 2016 21:50Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

19 Mart
MUHAMMED ÇELİK

ALAATTİN ÇAKICI’DAN UYARI

12 Kasım
MUHAMMED ÇELİK

BAKAN AHMET ARSLAN’IN KATILIMIYLA AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ YAPILDI

11 Kasım
MUHAMMED ÇELİK

UŞAK AK PARTİ’DEN KONGREYE DAVET